MARCO-OIL rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku. Pierwsza stacja, która wówczas została otwarta zapoczątkowała rozwój dynamicznego, nowoczesnego przedsiębiorstwa z segmentu detalicznej sprzedaży paliw płynnych.

Pierwszymi Klientami firmy byli Klienci detaliczni, a produkty im oferowane ograniczały się do podstawowych paliw płynnych i akcesoriów motoryzacyjnych.

Ciężka praca i zaangażowanie w budowanie marki MARCO-OIL, wysoki poziom świadczonych usług oraz jakości oferowanych produktów bardzo szybko przyniosły efekty. Już w kolejnym 2002 roku została uruchomiona kolejna stacja własna, a w 2003 roku firma rozszerzyła działalność o hurtowy kanał dystrybucji paliw.

Dzięki współpracy z Agencją Reklamową firma uzyskała profesjonalny wizerunek, który do dzisiejszego dnia jest wizytówką firmy i jednym z najlepiej rozpoznawalnych znaków w krajowej branży paliwowej.

Dostawcy MARCO-OIL

Od początku istnienia MARCO-OIL koncentrowała się na współpracy z krajowymi producentami, oraz liczącymi się zagranicznymi koncernami paliwowymi. To pozwoliło na dostarczanie Klientom wszystkich gatunków paliw, spełniających najostrzejsze europejskie normy jakościowe a firmie zapewniło dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz bogatej skarbnicy wiedzy.

Rozpoczęcie działalności MARCO-OIL POLSKA Sp. z o.o.

W 2008 roku została zarejestrowana spółka MARCO-OIL POLSKA, która stopniowo przejmowała hurtowy kanał dystrybucji paliw. Ostatnie lata to kolejna duża inwestycja w rozwój sieci stacji paliw poprzez dokonanie zakupu franczyzowej stacji paliw w barwach międzynarodowego koncernu STATOIL.

Współpraca z firmami VOLVO oraz STOKOTA

2011 rok zapoczątkował rozwój działu logistycznego firmy. Firma dokonała zakupu pierwszych własnych specjalistycznych środków transportu. We flocie pojawiły się ciągniki siodłowe marki VOLVO oraz naczepy cysterny marki STOKOTA.

Umowa autoryzacyjna z PKN ORLEN S.A.

Od 2011 roku MARCO-OIL to również autoryzowany dystrybutor oleju grzewczego Ekoterm Plus produkcji PKN ORLEN S.A.